„Pilietinės savivaldos sąjunga“ laiškas Lietuvai

Lietuvai įžengus į savo valstybingumo antrąjį šimtmetį ir mes – visi piliečiai – nuo prezidento iki eilinio, jį pradėkime kitaip – pasijuskime vieninteliais, pilnateisiais savo šalies šeimininkais, supraskime, kad tik visiems solidariai dalyvaujant Lietuvos ateities kūrime, Lietuva gali tapti visiems vienodai teisinga, vieninga ir klestinti. Susitelkime ir imkimės veiksmų.
Klydome leisdami mūsų išrinktiesiems jų susikurtais įstatymais atsiriboti nuo Tautos – nuo pilietinės visuomenės – nuo rinkėjų, leidome diktatoriškai valdyti šalį, priiminėti sprendimus Tautos – visų mūsų – vardu, dažnai neatitinkančius Tautos valią ir interesus. Klydo mūsų išrinktieji, pervertino savo jėgas, galimai manydami, kad Tautos teisių pasisavinimas bus naudingas Lietuvai. Klydome visi, todėl nekaltindami vieni kitų bendromis jėgomis ištaisykime klaidas. Atmeskime mintį, kad išrinkus tinkamus deputatus, jie be mūsų, už mus, mums visiems sukurs gerovės Lietuvą. Tai jau 28 – eri metai, nepateisinantys mūsų vilčių . 28 -erius metus rinkome geriausius, bet situacija negerėja.
Negerėja, nes veikianti nedemokratiška rinkimų ir atstovavimo (neatstovavimo) sistema prilygsta spąstams, kuriuose jau trečias dešimtmetis merdi Lietuva. Ši ydinga, pilietines galias blokuojanti, sistema mūsų išrinktųjų sprendimais atsirado nepriklausomybės pradžioje – 1992 m. Aukščiausiajai Tarybai įteisinus sąrašinius rinkimus, o 1995m. pirmajam atkurtos Lietuvos Seimui panaikinus pirminį, esminį, pilietinės savivaldos lygmenį – seniūnijų savivaldą. Po šių sprendimų Lietuvoje, vietoje galėjusio veikti demokratinio valdymo, visuose valdžios lygmenyse – seniūnijose, savivaldybėse ir Seime įsigalėjo išrinktųjų diktatūra, kurios pasekmė – Tauta (nors Konstitucija ir laiduoja Tautai aukščiausias galias valstybėje, žr. 4 str. Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus.) , neteko ir iki šiol neturi nei konstitucinių galių, nei atstovų, per kuriuos jas galėtų vykdyti.

Tautos konstitucinių galių atstatymui reikia :
1) Visiems rinkimams įteisinti tik vienmandatinius – teritorinius rinkimus.  (Balsavimas, ne už sąrašus, bet už asmenį).
2) Įteisinti rinkėjams teisę savo išrinktus, blogai atstovaujančius atstovus, atšaukti.  (Kad atstovą galėtų atšaukti tik jį išsirinkę rinkėjai).
3) Įteisinti pilną seniūnijų savivaldą su juose demokratiškai renkamomis seniūnijų ir seniūnaitijų Tarybomis.  (taip išplėsta savivalda – Tautos organizacinė sistema, sudarys sąlygas visiems piliečiams, veiksmingai dalyvauti savo gyvenamųjų teritorijų ir visos valstybės valdymo procese)
Įteisinus šiuos tris sistemos tobulinimo punktus, suverenitetas  priklausys  visai Tautai, užtikrins Lietuvos sėkmingą vystymąsi – gyvenimą pagal visų pasirinktas ir visiems priimtiniausias taisykles.
Mes, „Pilietinės savivaldos sąjungos“ nariai , kviečiame piliečius, politines ir pilietines organizacijas prisidėti prie mūsų ir visų sutelktomis jėgomis siekti pilietinės savivaldos įteisinimo Lietuvoje. Kreipimasis priimtas visuotinio asociacijos „ Pilietinės savivaldos sąjunga“ susirinkimo nutarimu.

Jonas  Kaminskas
Tel.:  8 616 51390
El. paštas:   
pilietinessavivaldossajunga@gmail.com

11 atsakymų į “„Pilietinės savivaldos sąjunga“ laiškas Lietuvai”

 1. Viskas čia gerai surašyta, Mintys tinkamos,idėja palaikau…bet kad suprastų jus ir jūsų idėjas paprastas kaimo žmogeliukas,bambali perkantis pijokelis ,net aukštąjį tarybinių laikų išsilavinimą turinčiam ir ilgai kolchoze dirbusiam agronomui,reikia kai kurias išsakytas mintis per naują aiškinti…pabandykite pasiekti liaudį paprastesniais žodžiais,ne visi elektoratai,ne visiem duota iškart tekstą pilna sudėtingų žodžių ir išsireiškimų perprasti!

  1. Kad viskas čia labai paprasta: Reikia įteisinti sistemą, kurioje, piliečiai turėtų galimybę išsirinkti, konkrečiai jų bendruomenes – seniūnaitijų, seniūnijų ir savivaldybių, privalomai atstovaujančius atstovus, su teise, blogo atstovavimo atveju, atstovą atšaukti, išsirinkti, kitą.

  1. Birute, pasiūlymų įgyvendinimui reikia susiburti visiems, kuriems jie patinka. Tam reikalinga organizacija, nes tik organizuoti piliečiai gali būti jėga – išreikšti ir įgyvendinti savo pilietinę valią.
   „Pilietinės savivaldos sąjunga“ įsteigta šiam tikslui.

 2. Visiems rinkimams įteisinti tik vienmandatinius – teritorinius rinkimus.
  Tas labai gerai butų seimo rinkimams. Užsisėdėjo labai daug veteranų kurie Lietuvai nieko gero neduoda tik „kaišo pagalius į ratus“

  1. Tikram atstovavimui, būtini teritoriniai rinkimai, visoms atstovavimo grandims, taip pat ir Seimui.

 3. glal viena karta babus rinkejas ir gales rinkti ta pilieti kuriuo pasitiki, o ne siulomu sarasiniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *